Jdi na obsah Jdi na menu
 


  

Můj život se saluki začal v roce 1995. Jako veterinářka jsem byla u porodu fenky Nelly Del Monte a jedna saluččí holčička se mi hned zalíbila. Jediná byla zlatobílá. V tu dobu jsme bydleli se svým mužem ve městě na sídlišti. Nebyla jsem si jistá, jestli je to prostředí vhodné pro chrta - plemeno,které nutně potřebuje denně naběhat několik kilometrů, které je jistě hyperaktivní, velice temperamentní atd. ( později jsem zjistila, že saluki  je velice klidná a pohodlná ). Stále jsem zvažovala všechna pro i proti koupi chrtího miminka. A jednoho večera přišel muž domů a z předsíně proti mě capkala malinká Sárinka.

Obrazek

 

 

Zcela změnila život nám i kocourovi Alfíkovi, který byl do té doby jediným pánem domácnosti. Do dvou let byla Sárinka škůdce domácí. Pak zmoudřela a dalších deset let to bylo nejhodnější a nejmilejší stvoření. Když bylo Sárince 7 let ,  přestěhovali jsme se do domečku a pořídili jsme jí kamarádku Lilinku. Sára v té době byla už postarší dáma, ale Lilinka jí svým škádlením udržovala v kondici do konce života.

Sára stará 11 let

Obrazek

Sárinka umřela náhle 3.5.2007. Lilinka nesla její odchod velice těžce. I nám se moc stýskalo. Začali jsme proto shánět štěňátko - doma iv zahraničí. V tu dobu ale nebyla žádná salučí slečna k mání. V červnu mi zavolala paní B.Weber z Německa (ch.st. YALAMEH ), že hledá adoptivní rodinu pro 1,5 roku starou saluki , dceru MCH.Yalameh Arif. A tak jsem 14.6.2007 naskočila do auta a jela  jsem do 1200 km vzdáleného OOstende v Belgii.

Obrazek

A od té doby s námi bydlí Ezra Bostan-I-Elbekh. Trošičku panovačná, ale jinak velice milá a krásná grizzle slečna.

Obrazek

Takže nyní naší  " smečku " tvořím já

Obrazek

Můj muž Láďa

Obrazek

Ezra, Lilinka, kocour Pan Ťau a Láďův tým závodních tažných psů.

 

Obrazek

 

 11.4.2009 přibyl do naší rodiny saluččí kluk Adiddas  Elamir.

Doufáme,že z něho vyroste zdravý krásný a veselý pejsek.

Obrazek